ADUMAX

60.89  brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 55.35 

Opis

AduMax to zawierający naturalny polisacharyd adiuwant powierzchniowo czynny stosowany w celu zwiększenia skuteczności działania zawartych w roztworach roboczych środków ochrony roślin oraz nawozów. AduMax poprawia przyleganie cieczy użytkowej do powierzchni  oraz wspomaga migrację substancji odżywczych i ochronnych w głębsze warstwy roślin.

Stosowanie AduMax zalecane jest szczególnie w celu zwiększenia skuteczności działania herbicydów, fungicydów, insektycydów i regulatorów wzrostu, do poprawy przenikania w głębsze warstwy roślin odżywczych mikro- i makroelementów. Preparat może być stosowany do upraw polowych, drzew i krzewów owocowych, upraw warzyw i upraw specjalnych.

Powierzchnie większości roślin (również zaatakowanych przez patogenne grzyby i bakterie) oraz powierzchnie ciała większości szkodników pokryte są ochronnymi hydrofobowymi warstwami woskowymi, które powodują spływanie kropel wodnych roztworów roboczych. AduMax zmniejsza napięcie powierzchniowe roztworów roboczych dzięki czemu skutecznie przylegają one do powierzchni i nie spływają, a substancje czynne zawarte w roztworze roboczym rozprowadzane są na powierzchni i wnikają do rośliny około 8 – 16 razy lepiej.  Dzięki unikalnym składnikom adiuwant AduMax zmniejsza straty spowodowane parowaniem, lotnością, rozkładem pod wpływem promieni słonecznych i wymywaniem przez opady składników roztworów roboczych. AduMax zwiększa skuteczność działania przede wszystkim preparatów biologicznych oraz chemicznych środków ochrony roślin i nawozów.

Korzyści ze stosowania preparatu:

  • oszczędność kosztów roboczych o 15–25%;
  • pozwala obniżyć wskaźnik zużycia pestycydów do minimalnej zalecanej dawki, co obniża koszty o 15-25% i zwiększa szybkość opryskiwania do 12-15 km/h;
  • podczas zaprawiania nasion, poprawia jakość aplikacji preparatów i zapobiega utracie substancji czynnych, a podczas siewu zatrzymuje wilgoć wokół nasion i przyspiesza ich kiełkowanie;
  • poprawia jakość stosowania herbicydów doglebowych i zapewnia zatrzymywanie ich w górnej warstwie gleby nawet w przypadku nadmiernych opadów.

Szczegóły stosowania preparatu AduMax:

  • po napełnieniu 2/3 zbiornika opryskiwacza wodą, należy w odpowiedniej kolejności dodać wszystkie składniki roztworu roboczego, a  następnie adiuwant AduMax, uzupełnić zbiornik opryskiwacza ciągle mieszając;
  • preparat jest kompatybilny z większością preparatów biologicznych i agrochemikaliów.

UWAGA!!!
Nie należy opryskiwać upraw, które są w stresie (z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, problemów z odżywianiem, po zastosowaniu pestycydów, itp.). Nie należy stosować ze środkami ochrony roślin podczas wysokiej temperatury i intensywnego nasłonecznienia.

Preparat należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu w temperaturze od 0°C do +20°C; chroniąc przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Okres trwałości preparatu: 24 miesiące od daty produkcji.

Produkt jest preparatem naturalnym, wspomagającym uprawę lub produkcję roślinną. Nie jest środkiem ochrony roślin w rozumieniu Ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 455, ze zm.). Produkt należy stosować zgodnie z przeznaczeniem oraz zaleceniami producenta, znajdującymi się na etykiecie produktu. Ponieważ warunki stosowania są poza kontrolą Sprzedawcy, nie odpowiada on za skutki zastosowania produktu, tj. za szkody wynikające ze stosowania produktu oraz za jego skuteczność i korzyści z działania. Przedstawione w opisie cechy i właściwości produktu są zapewnieniami producenta i sprzedawca nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Informacje dodatkowe

Pojemność

200ml