FITOANTISTRES

135.30  brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 135.30 

Opis

FitoAntistres to nowoczesny biotechnologiczny środek antystresowy o działaniu regenerującym, aktywizującym.

W okresie wegetacji rośliny narażone są na dużą liczbę czynników stresowych takich jak niekorzystne warunki atmosferyczne (upały, susza, przymrozki), uszkodzenia mechaniczne (grad, wichury), pogorszenie dostępności substancji odżywczych oraz działanie pestycydów.  Prowadzi to do upośledzenia wzrostu roślin oraz zmniejszenia produktywności i w konsekwencji znacznych strat w uprawach. Dzięki zawartym w preparacie bakteriom Bacillus subtilis oraz specjalnie dobranej formule, FitoAntistres pomaga szybko przywrócić równowagę naturalnych procesów biochemicznych w roślinach. Efektywne działanie naturalnych składników preparatu zapewnia szybką syntezę białek ochronnych, zwiększając odporność na kolejne czynniki stresowe. Odpowiednia aplikacja preparatu powoduje, że komórki systemu korzeniowego roślin zaczynają się aktywnie dzielić, w wyniku czego pojawiają się nowe włośniki korzeniowe poprzez które, może się na nowo rozpocząć intensywne wchłanianie wody oraz substancji odżywczych.
Zapewnione jest przywrócenie intensywnej fotosyntezy i rozwoju roślin.

Korzyści z wyboru preparatu FitoAntistres:

 • szybka regeneracja roślin po wystąpieniu jednego lub wielu czynników stresowych;
 • zmniejszenie strat wywołanych przez występujące czynniki stresowe;
 • wspomaga wzrostu i rozwoju roślin;
 • aktywacja procesów fizjologicznych i biochemicznych;
 • poprawa wchłaniania substancji odżywczych;
 • korzystnie wpływa na równomierne pokrycie liści cieczą roboczą;
 • reguluje pH roztworu roboczego.

Szczegóły stosowania preparatu FitoAntistres:

 • przed użyciem w mieszaninach zbiornikowych zaleca się przeprowadzić test na obecność osadu (test słoikowy);
 • nie należy stosować w mieszaninach zbiornikowych o pH mniejszym niż 5 !!!
 • do przygotowania roztworu roboczego należy  stosować niechlorowaną i nieozonowaną wodę o temperaturze otoczenia!
 • nie zaleca się stosować z preparatami zawierającymi miedź i siarkę;
 • zalecana jest aplikacja dolistna lub odżywianie dokorzeniowe upraw rolnych, warzyw, drzewek i krzewów owocowych, taka aplikacja sprzyja szybkiemu przywrócenie syntezy białek, spowolnieniu procesów starzenia się komórek oraz zwiększa intensywność przepływ niezbędnych produktów przez roślinę, w rezultacie zwiększa się intensywność fotosyntezy a rośliny zmniejszają zużycie energii koniecznej na odbudowę procesów biochemicznych, przeznaczając ją na wzrost, rozwój i tworzenie lepszych jakościowo plonów.
 • Zużycie cieczy roboczej dla upraw polowych (pszenica, rzepak, kukurydza, itp.) 300-500 l / ha oraz dla upraw jagodowych, sadowniczych i warzyw (truskawka, borówka, wiśnia, jabłonie, grusze, papryka, kalafior, itp.) 500-1000 l / ha.

Preparat FitoAntistres jest kompatybilny z większością substancji chemicznych i biologicznych. Preparat zawiera bakterie z rodzaju Bacillus subtilis, aminokwasy, kwasy organiczne, mikroelementy w tym pierwiastki śladowe, PEG, adiuwanty.

Przed użyciem w mieszaninach zbiornikowych zaleca się przeprowadzić testu na obecność osadu. Nie należy stosować w mieszaninach zbiornikowych o pH mniejszym niż 5 !!!

Preparat należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu w temperaturze od +2°C do +25°C; chroniąc przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Okres trwałości preparatu: 18 miesięcy od daty produkcji.
Okres trwałości roztworu roboczego: zużyć niezwłocznie po przygotowaniu.

Produkt jest preparatem naturalnym, wspomagającym uprawę lub produkcję roślinną. Nie jest środkiem ochrony roślin w rozumieniu Ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 455, ze zm.). Produkt należy stosować zgodnie z przeznaczeniem oraz zaleceniami producenta, znajdującymi się na etykiecie produktu. Ponieważ warunki stosowania są poza kontrolą Sprzedawcy, nie odpowiada on za skutki zastosowania produktu, tj. za szkody wynikające ze stosowania produktu oraz za jego skuteczność i korzyści z działania. Przedstawione w opisie cechy i właściwości produktu są zapewnieniami producenta i sprzedawca nie ponosi za nie odpowiedzialności.